Robienie świecy zapachowej domowym sposobem

Autor: Marek Warner

świeca
Wąchanie zapachu unoszącego się z płonącej świecy, która została wykonana własnymi rękami jest jednym z najbardziej satysfakcjonujących doznań. Poniżej znajdziesz opis krok po kroku jak zrobić świecę terpenową.
Miejsce Pracy
Zacznij od przygotowania swojego miejsca pracy. Stół na którym pracujesz dobrze jest pokryć gazetą lub papierem, ponieważ wylany może być ciężko usunąć z blatu.
Wybierz pojemnik
Pojemnik może być wykonany ze szkła lub metalu. Rozmiar zależy od tego jak dużą świecę chcesz zrobić. Pojemnik musi wytrzymać temperaturę roztopionego wosku. Pamiętaj, żeby przed wlaniem do niego wosku był czysty.
Zmierz płatki woskowe
Płatki woskowe po nagrzaniu i roztopieniu zajmują znacznie mniejszą objętość. Istnieje ogólna zasady, żeby odmierzyć dwa razy więcej płatków woskowych niż wynosi objętość naczynia. Dla początkujących jest bardzo dobry wosk sojowy.
Żeby odpowiednio dobrać proporcję terpenu należy zważyć wosk sojowy.
Roztop swój wosk
Istnieje kilka sposobów na topienie wosku:
  • piec
  • kuchenka mikrofalowa
  • umieszczenie pojemnika w gotującej się wodzie
  • podgrzewacz do mleka
Wosk sojowy zaczyna się topić w temperaturze około 50 stopni celsjusza.
Przymocuj knot
Knot przy pomocy niewielkiej ilości roztopionego wosku przymocuj do dna naczynia. Poczekaj aż wosk na dnie naczynia zestali się.
Wymieszaj terpen z woskiem
Ważne jest żeby wosk miał odpowiednią temperaturę. Nie może być zbyt ciepły ponieważ wtedy terpen szybko odparuje i świeca straci zapach. Nie może być zbyt chłodny ponieważ wtedy szybko zastygnie i nie wymiesza się z terpenem . Terpeny z łatwością rozpuszczają się w roztopionym wosku. Nie jest nawet potrzebna mieszanie.
Wlej wosk
Powoli wlej wosk do naczynia do którego przymocowany jest knot. Trzeba to robić dosyć powoli i ostrożnie. Zbyt szybkie nalewanie może spowodować odczepienie knota, lub powstanie pęcherzyków powietrza.
Pozostaw świecę do utwardzenia
Po wlaniu terpenowego wosku trzeba poczekać aż wosk zestali się. Proces ten trwa od kilkudziesięciu minut do kilku godzin. Celem przyspieszenia można naczynie umieścić w lodówce. Można również przykryć naczynie pokrywką, żeby ograniczyć parowanie terpenu przed zestaleniem się wosku.
Przytnik knot
Jeśli knot zbyt wysoko wystaje musisz go przyciąć.
Świeca jest skończona!
Ciesz się !
Tu krótki film poglądowy:

Podobne wpisy z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *