Kariofilen działanie – o własnym doświadczeniu

Autor: Marek Warner

Kariofilen Redukuje Stres

Wspomnienie dzieciństwa

Przypomnij sobie dzieciństwo jak wszystko było dobrze naoliwione w ciele i jak po całym dniu szaleństw czuło się to pozytywne zmęczenie i ten cudowny głęboki sen jaki po nim następował. Teraz zmęczenie jest kojarzone z czymś negatywnym – niemożnością wypoczynku. Beta-kariofilen pomaga to zmienić. Podzielę się swoim doświadczeniem.

Kiedy najczęściej stosuję kariofilen?

Kariofilen lubię stosować doraźnie. Wtedy kiedy mam:
  • zakwasy,
  • bóle mięśni,
  • duże napięcia w ciele,
  • zbyt długo przebywałem w ciągu dnia w jednej pozycji
  • po prostu wtedy kiedy mam ochotę na dobry regenerujący sen.

Jak sprawdzałem działanie kariofilenu?

Moją pierwszą drogą przyjęcia tego olejku było kilka kropel pod język. Poczułem szybką ulgę w ciele. Dużo ćwiczę i mam z tego powodu sporo napięć, z których nie do końca zdaję sobie sprawę. Dopiero jak mnie opuszczą to uświadamiam sobie jaki miałem z tym problem. Kariofilen idealnie go rozwiązuje. Rozluźniło mnie niczym po godzinie dobrego masażu. W ciele pojawiło się  przyjemne uczucie relaksu.
Stosowałem też to jako aromatyzujący dodatek do herbaty. Przeważnie ilości 0.1 ml do 0.2 ml. Herbata nabierała goździkowego i ziołowego aromatu. Działała odstresowująco i relaksująco. Pita za dnia nie powodowała uczucia senności, czy też otępienia. Wieczorem kariofilen ułatwiał zaśnięcie. Sen po nim jest głębszy i bardziej regeneracyjny.
Raz napiłem się 1 ml wieczorem. Ta ilość wywołała silną senność. Prawdopodobnie poprzez zwiększenie aktywności neuroprzekaźnika anandamidu. Było to uczucie porównywalne do zmęczenia po całym dniu zabaw w dzieciństwie – miłe i bardziej odczuwalne w ciele niż głowie. Tak jakby organizm się cieszył, że czeka go zasłużona regeneracja (sen).

Kariofilen vs stres

Uważam, że kariofilen na nasze samopoczucie oddziałuje głównie poprzez ciało. Mamy tu odwrócenie negatywnego działania psychiki spowodowanego stresem. W ciągu dnia doświadczamy wielu mniej lub bardziej stresujących sytuacji. Zaburza to nasz oddech i wywołuje napięcie w ciele:
Wzburzony umysł

Kariofilen przerywa to błędne koło, sprawia, że znikają napięcia, wyrównuje się oddech co z kolei daje sygnał do psychiki, że wszystko jest dobrze i odzyskuje się w jakimś stopniu spokój ducha:
Kariofilen redukuje stres

Mircen wspomaga jego działanie.
Na koniec chciałbym jeszcze dodać, że herbatka z kariofilenem korzystnie wpływa na cierpliwość do dzieci.

Podobne wpisy z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *