HHC i HHC-O czy są legalne?

Autor: Marek Warner

Hhc I Hhc O Czy Legalne
Przeglądając oferty z branży konopnej na popularnych portalach aukcyjnych (stan z dnia 21.07.2022)  można się natknąć na oferty z HHC i HHC-O.HHC i HHC-O
HHC to heksahydrocannabinol. Jego pełne nazwy chemiczne to:
  • (6aR,10aR)-6,6,9-trimetylo-3-pentylo-6a,7,8,9,10,10a-heksahydrobenzo[c]chromen-1-ol
  • (6aR,10aR)-6a,7,8,9,10,10a-heksahydro-6,6,9-trimetylo-3-pentylo-6H-dibenzo[b,d]piran-1-ol
Pod drugą nazwą chemiczną znajduje się w Rozporządzeniu ministra zdrowia z dnia 17 sierpnia 2018 r.w sprawie wykazu substancji psychotropowych, środków odurzających oraz nowych substancji psychoaktywnych. Substancja znalazła się w rubryce dla Tetrahydrokannabinoli, pomimo tego że nie jest tetrahydrokannabinolem. Za wprowadzanie tego do obrotu, przetwarzanie, produkcję, posiadanie itp. grozi odpowiedzialność karna.
HHC w konopiach występuje w śladowych ilościach. Dostępny w sprzedaży jest otrzymywany na drodze syntetycznej przez uwodornienie THC.
HHC-O to octan heksahydrokannabinolu. Jest estrem otrzymywanym na drodze syntetycznej poprzez acylację HHC. W związku ze sprzedażą tej substancji występują dwa główne problemy prawne:
  • substancja ze względu na właściwości psychoaktywne zbliżone do THC jest traktowana jako środek zastępczy i za jej sprzedaż grozi kara administracyjna w wysokości od 20 000 do 1 000 000 PLN
  • zanieczyszczenie w postaci nielegalnego HHC. HHC-O jest otrzymywane przez acylowanie HHC i rozdzielenie tych produktów nie jest takie łatwe. HHC-O zawsze jest zanieczyszczone HHC. Pytanie tylko jak bardzo?
Sprzedając HHC lub HHC-O w obydwu przypadkach sprzedawca jest narażony na dotkliwe konsekwencje prawne.
Aktualizacja 09.06.2023
HHC-O nielegalne w Polsce podobnie jak THC. Więcej informacji: https://terlab.pl/hhc-o-czy-jest-legalne-w-polsce/

Podobne wpisy z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *